Juniori deklasirali Radnik, šest pogodaka u mreži gostiju

Objavljeno: 11:22, 17 Septembar 2022

U 8. kolu U-19 Premijer omladinske lige BiH, juniori našeg kluba deklasirali su Radnik sa 6:0.

Od samog početka utakmice izabranici Gradimira Crnogorca preuzeli su terensku inicijativu. Prva prilika za naš tim viđena je u 8. minuti susreta.  Nakon kornera prijetio je Dakić, no njegov udarac odlazi iznad gola gostiju. Šest minuta kasnije pokušao je i Hasanović, bio je neprecizan. U idućem napadu prijetili su i gosti. Petrović je šutirao sa distance, ali bez većih opasnosti po gol našeg Farisa Omeragića. To je ujedno bila i jedina prilika tima iz Bijeljine na današnjoj utakmici.

Crveno - crni ubacuju u brzinu više. Najprije je u 17. minuti nakon kornera prijetio Mešić, a 6 minuta kasnije odličnu priliku imao je i Fačić, no obojica su bila neprecizna. U 30. minuti Sloboda dolazi u vodstvo nakon odlične akcije. Babović je povukao loptu i uposlio Šerbečića koji odlično centrira, a Kovačević postiže svoj prvi pogodak na utakmici.

Uslijedilo je zatim zatišje. Igralo se pretežno na sredini terena, a posljednjih 5 minuta prvog poluvremena donijelo je mnogo uzbuđenja. Najprije je trener naših juniora Crnogorac u 40. minuti, na nezadovoljstvo svih prisutnih na pomoćnom terenu stadiona Tušanj, dobio crveni karton, nakon jednog prigovora. To kao da je dodatno motivisalo naše momke, koji u 41. i 44. preko Kovačevića dolaze do visoke prednosti od 3:0. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme Sloboda nastavlja u istom ritmu. Već  u 57. minuti bilo je 4:0. Hasanović je odlično pronašao Babovića koji nije imao težak zadatak i postiže pogodak. Šest minuta kasnije kazneni udarac za naš tim.  Babović je krenuo u solo prodor, gostujuća odbrana ga obara u šesnaestercu, a sudija Gedžić nije imao dvojbu prilikom donošenja odluke. Odgovornost je preuzeo Hasanović, koji rutinski matira Oplakana za 5:0.

Do kraja utakmice gosti su još jednom morali vaditi loptu iz mreže.  U 74. minuti Babović je sa desne strane uputio odličan centaršut na drugu stativu, a Ensar Mešić nije imao težak zadatak, postiže pogodak i postavlja konačnih Sloboda - Radnik 6:0. U preostalih 15 minuta mogli su izabranici Gradimira Crnogorca i do još ubjedljivije pobjede ali su Mešić i Ceco u nekoliko navrata bili neprecizni.

"Čestitao bih momcima na današnjem zalaganju i odličnom rezultatu. Mislim da smo čitavu utakmicu dominirali i zasluženo slavili. Ostaje nam da nastavimo ovako raditi i trenirati i da što spremniji dočekamo naredne utakmice", istakao je Gradimir Crnogorac trener juniorske selekcije FK Sloboda Tuzla.

" Prije svega bih da čestitam momcima i šefu na jako dobroj odigranoj utakmici i odličnom rezultatu. Mi se nakon nove utakmice okrećemo finalu Kupa TK gdje nas očekuje ekipa Budućnosti iz Banovića. Nadam se da ćemo osvojiti Kup TK, da ćemo nastaviti sa odličnim igrama i nadam se da ću uskoro i da zaigram za prvi tim", rekao je Danis Bratovčić junior FK Sloboda Tuzla.

Naše juniore već u utorak očekuje finale Kupa TK, protiv banovićke Budućnosti. Sigurno da u ovaj susret crveno-crni ulaze kao favoriti, te ukoliko ponove današnju igru, sigurno da će se ponovo veseliti u utorak.

Na današnjoj utakmici priliku za igru od prve minute dobili su: Omeragić, Bratovčić, Dakić, Palić, Mešić, Fačić, Hasanović, Babović, Šerbečić, Jašarević i Kovačević. Još su nastupili Huremović, Biserović i Ceco.