Iz drugog ugla: Dženis Beganović, najbolji strijelac Crveno - crnih

Objavljeno: 11:58, 02 August 2021
article image
Zahvaljujući bespoštednoj borbi u svakom meču, Dženis je postao ljubimac naših navijača

O svemu pomalo sa ofanzivcem našeg kluba.

Prošle sezone bio je najbolji strijelac Crveno – crnih, a sudeći po startu nove takmičarske godine na pravom je putu da to ponovi. U prva tri kola dva puta je tresao mreže naših protivnika. Riječ je o Dženisu Beganoviću, jednom od najomiljenijih prvotimaca FK Sloboda.

Dženis je svojim profesionalnim pristupom treninzima i utakmicama, srčanom borbom u kojoj se ne štedi, vrlo brzo stekao simpatije tušanjske publike. Predan do kraja, ne štedi sebe nijednog momenta, a to je nešto što posebno cijene naši navijači.

Od malih nogu za njega je postojao samo jedan sport – fudbal. Za razliku od nekih drugih koji su se pronalazili u više sportova, kod Dženisa je sve bilo jasno još od pete godine života.

„Otkako me je otac kao petogodišnjaka odveo u školu fudbala 'Osman Omanović – Osmica to je bilo to. Fudbal sam oduvijek volio i to je postao moj poziv. Od devete – desete godine prešao sam u Željezničar i tako je počeo moj igrački put“, objašnjava nam Dženis koji, kako kaže, slabo prati ostale sportove. Isključivo fudbal.

Navija za Barcelonu, a izdvaja dva svjetska igrača koji su mu posebno dragi:

„To su Lionel Messi i Francesko Totti zbog svojih igara. Što se Tottija tiče on mi je posebno drag i zbog svoje odanosti klubu“.

Dvadesetpetogodišnji prvotimac našeg kluba dijete je Grbavice. Prošao je sve starosne kategorije Plavih, radio sa mnogim trenerima, ali dva imena posebno podvlači:

„Najomiljeniji treneri su mi bili Amar Osim i Edis Mulalić. Sviđao mi se njihov način rada i pristup igračima“.

Kako kaže, u karijeri je igrao na četiri – pet različitih pozicija. Nije mu bilo teško „pokriti rupe“:

„Treneri su odlučivali, a ja sam uvijek bio na raspolaganju kada je zatrebalo negdje pokriti poziciju. Igrao sam napadača, iza napadača, desno i lijevo krilo, zadnjeg veznog, a u jednoj utakmici čak i beka. Volio bih nekada stati i na gol, jer volim braniti“, u šaljivom tonu poručuje naša Desetka.

Svoj prvi pogodak u Premijer ligi BiH postigao je 2015. godine. Bilo je to na Grbavici kada je prvi načeo mrežu zvorničke Drine. Iste godine imao je i prvi ogled sa svojim današnjim klubom, ali Crveno – crne tada nije upamtio po dobrom:

„Bilo je to na Grbavici, odigrali smo 1:1, a ja sam dobio crveni karton. Tako da...I nije baš dobro prošlo“, uz osmijeh objašnjava Dženis.

Fudbalski put ga je na kraju doveo na Tušanj. Prvo u redove Tuzle City, a onda u Slobodu. Grad soli i ljudi u njemu brzo su mu postali bliski.

„Navikao sam se na život u Tuzli. Ovdje se osjećam kao domaći, upoznao sam dosta prijatelja i stvarno se super osjećam ovdje. Slobodno vrijeme uglavnom provodim sa suprugom. Izlazimo u šetnju, obilazimo grad i odlično nam je u Tuzli“, ističe Dženis koji sa Crveno – crnim ove sezone igra sjajan fudbal.

Tri kola i tri pobjede nešto je što navijači Slobode do sada nisu doživjeli u bh. fudbalskom takmičenju:

„Atmosfera u Klubu je izvrsna i sa svima sam u bliskim odnosima. U svlačionici vlada stvarno super atmosfera i ima par momaka koji su zaduženi za dobro raspoloženje. Sve to je jedan od razloga što igramo ovako. Nadam se da ćemo igrati još bolje, jer ova ekipa to može. Učinićemo sve da nastavimo sa ovakvim igrama, a na navijačima je da dođu na Tušanj, da nas podrže i bodre. Mi ćemo im se odužiti novim pobjedama“, zaključuje Dženis Beganović.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • Leda
 • Sparkasse
 • Junuzovic
 • Sarajevo Osiguranje
 • Tim Gradnja
 • Limpio
 • AquaMont
 • Senex
 • HH Inc
 • Top Dom
 • Medz
 • DMF
 • Komunalac
 • Ingram
 • Una Storia
 • GPP