Historijska pobjeda Slobode nad ekipom Crvene Zvezde

Objavljeno: 08:05, 03 Juli 2022

8. maja 1976. godine na stadionu “Marakana”, utakmica između FK Crvena Zvezda i FK Sloboda završila rezultatom 1:3.

Prije podne trener Slobode Mićo Duvančić, jedini trener koji je prisustvovao konferenciji FSJ,uvjeravao je prisutne da će Zvezdi njegov tim zakinuti najmanje bod. Kao što se vidi,prognoza mladog i talentovanog trenera se obi stinila. U devetom minutu Hatunić je šutirao zavodstvo od 1:0. U 32. minutu akciju je završio Nalić za 2:0.

Ipak, tvorac najljepše akcije bioje Jašarević, koji je ušao pred kraj igre i kome nije trebalo ni 10 minuta da u najljepšoj akcijipostigne gol. Bio je to solo prodor po desnoj strani i onda sa svega pet metara od linije, a ikorner zastavice šutirao iz tzv. mrtvog ugla i pronašao suprotni ugao Petrovićevog gola. Bioje ovo jedan od najljepših golova viđenih na stadionu Crvene zvezde.

Crvena Zvezda: Petrović, Muslin, Stepanović, Bogičević, (Jelikić), Ratković, Sušić, Panajotović, (Filipović), Aćimović i Cvetković.

Sloboda: Cakić, Hadžić, Miličić, Hatunić, Verlašević, Alibegović, Nalić, (Jašarević), Mulahasanović, Kovačević, (Geca), Hukić i Šećerbegović.