Gosti se branili i odbranili: Generalka okončana remijem

Objavljeno: 20:39, 10 Juli 2021
Dženis Beganović u duelu sa protivnicima iz Doboja

Crveno - crni su tokom cijelih 90 minuta atakovali na gol gostiju, ali susret sa dobojskom Slogom okončan je 1:1

Ostalo je još sedam dana do početka sezone 2021/22 M-Tel Premijer lige BiH, a danas su Crveno – crni na Gradskom stadionu Tušanj odigrali popularnu „generalku“. Protivnik našem timu bila je dobojska Sloga koja neporažena napušta naš stadion. Meč je okončan remijem 1:1 (0:1).

Nakon skoro godinu i po dana napokon su i tribine Tušnja oživjele. Naši navijači, njih oko 500, popunili su tribinu Zapad pružajući gromoglasnu podršku svojim ljubimcima. Crveno – crni su im uzvratili dobrom partijom i apsolutnom dominacijom protiv Dobojlija koji su ipak nekako sačuvali sopstvenu mrežu.

Mladen Žižović se odlučio na sljedeću jedanaestorku:

Bukvić, Karišik, Ćivić, A. Beganović, Osmić, Kurtalić, Maksimović, Mujagić, Dž. Beganović, Predragović i Alić.

Od prvih minuta uslijedila je ofanziva našeg tima koji su pokušavali probiti dvostruki bedem gostiju. Uglavnom se igralo na polovini Sloge, a prvu veliku priliku propuštaju Fedor Predragović i Adi Alić. Prvo je naš veznjak neometan glavom šutirao pravo u golmana gostiju, a nakon odbijene lopte i naš mladi napadač se ne snalazi najbolje.

Mreža oko gola Dobojlija plela se konstantno, no baš u tim trenucima gosti na iznenađenje svih dolaze u vodstvo. Alen Kurtalić na sredini terena šalje slab pas koji presijecaju protivnici. Iz situacije 3 na 1 Dobojlijama nije bilo teško da postignu pogodak. Strijelac u 40. minuti bio je Obrad Starčević.

Nakon predaha Crveno – crni kreću još snažnije po pogodak i to nam se isplatilo u 48. minuti. Amar Beganović je odlično centrirao sa desne strane, a usamljeni Predragović ovoga puta je precizan. Udarcem glavom poslao je loptu u lijevi ugao gola gostiju za izjednačenje 1:1.

Naš tim je do kraja susreta imao još nekoliko šansi za preokret, no gosti su uspjeli sačuvati svoju mrežu. Priliku za igru dobili su Ramić Husejinović, Saletović, Mehmedović i Zličić, ali naša ofanziva i dominacija nije urodila plodom.

Utakmica je okončana neriješeno, ali je publika zadovoljna napustila tribine Tušnja. Crveno – crni su prikazali agresivnu, brzu i ofanzivnu igru što može radovati uoči početka sezone. Svi prvotimci su u zdravi i na raspolaganju stručnom štabu. Pred našim timom je još sedam dana za posljednje uigravanje i otklanjanje nedostataka, a nakon toga slijedi nam prvi izazov – povratnik u društvo najboljih Rudar Prijedor.

Generalka: FK Sloboda - FK Sloga 1:1 (0:1)

• Image: 1 / 22