Generalka: Meč protiv Rudara okončan bez golova

Objavljeno: 14:21, 20 Februar 2021
Said Husejinović u prodoru kraj igrača Rudara

Mreže su mirovale na stadionu u Bukinju.

Na stadionu u Bukinju Crveno – crni su danas odigrali generalku pred nastavak m:tel Premijer lige BiH. Protivnik našeg tima bio je prijedorski Rudar, lider Prve lige RS, a meč je na kraju okončan remijem 0:0 (0:0).

Nakon što su gosti prvi zaprijetili već u uvodnim minutama preko Kulenovića, uslijedio je period naše dominacije. Gradimir Crnogorac odlučio se prepustiti loptu gostima, te nakon agresivnog presinga doći u priliku da se ugrozi mreža Rudara.

Ova taktika urodila je plodom, no naši prvotimci nisu bili koncentrisani u završnici, pa su tako izvrsne šanse redom propuštali Husejinović, Dženis Beganović i Maksimović. Bilo su to sjajne prilike da se na odmor ode sa prednošću. Propuštene prilike Crveno – crnih Prijedorčani su mogli i kazniti u finišu susreta, no ofanzivac gostiju bio je neprecizan te lopta od prečke odlazi u gol aut.

U nastavku susreta je naš tim kreirao opasne situacije pred golom Rudara, ali ponovo smo neefikasni. Trenutak iz 73. minute vrijedi spomenuti kada je Dženis Beganović oboren u šesnaestercu Rudara, ali glavni arbitar nije svirao najstrožiju kaznu. Nakon ove situacije do kraja susreta nismo zabilježili veća uzbuđenja pred oba gola. Igralo se po veoma teškom i blatnjavom terenu, a na kraju su mreže mirovale.

FK SLOBODA – FK RUDAR 0:0 (0:0)

Stadion u Bukinju.

FK SLOBODA: Golubović, Jusić, Avdić, A. Beganović, Islamović, Kurtalić, Predragović, Maksimović, Husejinović, Resić, Dž. Beganović. Igrali su još: Salihović, Marković, Kapetanović, Šarić, Alić, Mujagić, Devedžić, Kadrić, Kukić

FK RUDAR: Trninić, Jakupović, Pekija, Cruz, Ivetić, Bilbija, Radulović, Marmat, Santos, Stjepanović, Kulenović.

FK Sloboda - FK Rudar Prijedor 0:0 (0:0)

• Image: 1 / 20