Furiozni kadeti: Preokret, tri gola i trijumf za 45 minuta

Objavljeno: 16:58, 27 Februar 2021
Fenomenalna partija Crveno - crnih danas na Barama

Pobjedom nad Tuzlom City Crveno - crni okončavaju 20. kolo Omladinske Premijer lige BiH

Sudeći po prikazanom danas na stadionu Bare, kadeti su se odlično pripremili za premijerligaško proljeće. Na otvaranju polusezone u 20. kolu Omladinske Premijer lige BiH bili su gosti Tuzle City, gdje su slavili uvjerljiv trijumf 1:3 (1:3).

U furioznom poluvremenu Crveno – crni su prvo gubili, a onda u preokretu riješili pitanje pobjednika. Već od prvih minuta izabranici trenera Adnana Jahića nametnuli su svoj ritam. Rastrčani i agresivni prvi su zaprijetili golu domaćina preko Ensara Mešića. Golman Tuzle City ipak je ukrotio njegov udarac glavom.

Kako to nerijetko biva u fudbalu, „iz ničega“ su momci u plavom došli do vodstva. Trenutak dekoncentracije naših fudbalera iskoristio je Dino Suljić u 12. minuti za vodstvo domaćina 1:0. Zanimljivo, Suljić je iz naših redova u pauzi prešao u Simin Han. Bio je ovo gol bivšim saigračima.

A oni su nakon toga podigli u brzinu više. Visoki presing, brza igra naprijed donijela nam je poravnanje već nakon četiri minute. Ofanziva nas je odvela do kornera, a Hamza Hadžiavdić efektno poentira za 1:1.

Crveno – crni su nakon poravnanja nastavili sa totalnom ofanzivom . Domaći tim je teško iznosio loptu preko svoje polovine, a iz jednog takvog pokušaja i greške naši momci u 27. minuti ponovo slave pogodak.

Brzonogi Ali Mahmud izbija sam ispred Marinkovića i majstorski ga matira za 1:2. Bio je to zaslužen preokret Crveno – crnih koji su do odlaska na odmor postigli i treći gol. Bila je to fenomenalna minijatura Ensara Mešića. Igrala se 43. minuta kada je „slomio“ svog čuvara, prebacio loptu na lijevu nogu i zatresao mrežu Tuzle City za sigurnih 1:3.

Nakon pauze naš tim je rutinski priveo meč kraju. Tempo igre je bio nešto niži, no u posljednjih petnaestak minuta bilježimo još nekoliko prilika pred golom domaćina. Nisu iskorištene, pa tako kadeti sa trijumfom 1:3 ulaze u premijerligaško proljeće.

FK TUZLA CITY – FK SLOBODA 1:3 (1:3)

Stadion Bare u Siminom Hanu. Sudija: Dražen Marić (Bijeljina). Pomoćnici: Bojan Mitrović (Bijeljina) i Damir Lazić (Brčko). Delegat: Eldin Hodžić (Tuzla). Žuti kartoni: Mušić, Bašić (Tuzla City), Aličić, Hasanović, Šerbečić, Mešić (Sloboda). Strijelci: 1:0 – Dino Suljić (12'), 1:1 – Hamza Hadžiavdić (16'), 1:2 – Ali Mahmud (27'), 1:3 – Ensar Mešić (43').

FK TUZLA CITY: Marinković, Mušić, Dakić, Rekić (od 61. Sejdinović), Mujagić (od 61. Husić),  Bajrić, Suljić (od 75. Sakić), Bašić, Šeparović (od 46. Kovačević), Šehić, Stanišić (od 46. Ćosić). Trener: Selvir Mujić.

FK SLOBODA:  Omeragić, Bratovčić, Redžić, Mahmud, Hadžiavdić, Aličić, Hasanović (od 90'+1' Delić), Tabaković (od 89. Mujkić), Šerbečić, Mešić (od 75. Vilakić), Pekarić (od 85. Babović). Trener: Adnan Jahić.

U-17: FK Tuzla City - FK Sloboda 1:3 (1:3)

• Image: 1 / 25