FK Sloboda savladao Olimpik

Objavljeno: 14:46, 26 Oktobar 2020

Sloboda je u 10. kolu Premijer lige BiH na Tušnju savladala ekipu Olimpika rezultatom 2:0.

Tuzlaci su pitanje pobjednika u ovom meču riješili nakon prvog poluvremena, a u nastavku su stečenu prednost sačuvali.

Izuzev dobrog šuta Abida Mujagića u više od pola sata igre na Tušnju nismo vidjeli apsolutno ništa, a zatim je domaći tim iz prve prave šanse poveo. Amar Beganović je napravio odličan prodor i zatim je precizno pogodio protivničku mrežu za prednost od 1:0 u 34. minuti meča.

Potom je Olimpik imao dobar pokušaj preko Hadžanovića, da bismo u finišu prvog poluvremena vidjeli zaista bizarnu situaciju nakon koje je Sloboda došla do 2:0.

Dženis Beganović ubacuje loptu sa lijeve strane, Dujmović šalje loptu u mrežu, a sudija Zoran Grbić to u prvi mah nije vidio i pokazao je na korner. Nakon burnih protesta i konsultacije sa četvrtim sudijom gol je na kraju ipak priznat i Sloboda je na odmor otišla vodstvom od 2:0.

Olimpik je u nastavku bio bolji tim. Odmah su na otvaranju prijetili Goluboviću preko Šišića i Perišića, ali nisu uspjeli da se vrate u meč.

Sloboda je sa druge strane strpljivo čekala. Nije tim Gradimira Crnogorca ništa posebno napravio u fazi napada i lagano je održavao stečenu prednost.

Na kraju su je i odbranili i ostalo je 2:0, pa su crveno-crni osvojili nova tri boda.