Elitna liga BiH (U15): Pioniri se pobjedom oprostili od domaće publike

Objavljeno: 17:45, 15 Maj 2021
article image
Nova tri boda osvojena su protiv Plemića

U zadnjem domaćem meču ove sezone, Crveno - crni su porazili Zrinjski 2:0 (2:0).

Naši pioniri pobjedom su se oprostili od domaće publike u ovoj sezoni. Crveno - crni su u 9. kolu Elitne lige BiH na pomoćnom terenu Gradskog stadiona Tušanj ugostili ekipu Zrinjskog i savladali je rezultatom 2:0 (2:0).

Izabranici trenera Šefika Imamovića navikli su nas da u furioznoj seriji tresu mreže protivnika, a to se desilo i danas. Za pet minuta su postigli dva gola. Prvo je Tarik Hasanović u 19. minuti doveo naš tim u vodstvo 1:0, a u 24. minuti u listu strijelaca upisuje se i Ajdin Mujić.

U drugom poluvremenu Crveno - crni su imali još par sjajnih prilika da povise vodstvo, no odbrana Plemića na čelu sa sjajnim golmanom Dominikom Bradvicom sačuvala je svoju mrežu.

Gosti su u 70. minuti mogli smanjiti prednost našeg tima, ali je neuspješan sa 11 metara bio Luka Cvitković. Fudbaler Zrinjskog pogodio je prečku.

U 10. kolu, ujedno posljednjem ove sezone, naša U-15 selekcija gostuje u Širokom Brijegu.

FK SLOBODA – HŠK ZRINJSKI 2:0 (2:0)

Pomoćni teren Gradskog stadiona Tušanj. Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina). Pomoćnici: Dražen Marić (Bijeljina) i Damir Lazić (Brčko). Delegat: Eldin Hodžić (Tuzla). Žuti kartoni: Azabagić, Mujić (Sloboda), Bitići (Zrinjski). Strijelci: 1:0 – Tarik Hasanović (19'), 2:0 – Ajdin Mujić (24').

FK SLOBODA: Smajić, Milošević, Azabagić, Okanović, Bešić (od 46. Bošnjaković), Mujić (od 68. Hasinović), Čonjić, Hasanović (od 68. Švraka), Hrštić, Dudić (od 46. Kovač), Ćorić (od 51. Okić). Trener: Šefik Imamović.

HŠK ZRINJSKI: Bradvica, Ivanković, Badrov (od 36. Skoko), Bitići (od 51. Vasilj), F. Cvitković, Karačić, Pavković (od 36. Šakota), Miličević (od 46. Krešić), L. Cvitković, Šilić, Filipović (od 51. Šego). Trener: Dubravko Orlović.

Elitna liga BiH (U-15): FK Sloboda - HŠK Zrinjski 2:0 (2:0)

• Image: 1 / 20