Elitna liga BiH (U-17): Podjela bodova sa bh. prvakom

Objavljeno: 18:18, 15 Maj 2021
Crveno - crni su prvi poveli, no gosti do kraja meča dolaze do remija

Naši kadeti su do 79. minute imali vodstvo, no Plemići sa bodom napuštaju Tušanj.

Naša kadetska selekcija nije uspjela trijumfom da se oprosti od domaće publike. U 9. kolu Elitne lige BiH, Crveno - crni su remizirali sa Zrinjskim 1:1 (1: 0).

Na pomoćnom terenu Gradskog stadiona Tušanj gostovali su novi prvaci BiH, što je sigurno bio veliki motiv za ekipu Gradimira Crnogorca.

Igralo se borbeno bez mnogo prilika, a naš tim u vodstvo dolazi u 40. minuti susreta. Maid Aličić je topovski šutirao ka golu Plemića, a golman gostiju samo je pogledom ispratio loptu koja je završila iza njegovih leđa.

U drugom dijelu Mostarci su krenuli po poravnanje i imali su terensku inicijativu, ali se u nekoliko navrata fenomenalnim odbranama istakao naš čuvar mreže Faris Omeragić.

Nažalost, gosti do remija dolaze u samom finišu meča. Igrala se 79. minuta kada je na 1:1 poravnao rezervista Mirko Čule.

Dodajmo da su Crveno - crni od 85. minute igrali sa 10 fudbalera, jer je Tarik Biserović dobio dva žuta kartona.

U posljednjem ovosezonskom kolu naša U-17 selekcija je gost Širokog Brijega.

FK SLOBODA – HŠK ZRINJSKI 1:1 (1:0)

Pomoćni teren Gradskog stadiona Tušanj. Sudija: Dražen Marić (Bijeljina). Pomoćnici: Bojan Mitrović (Bijeljina)i Damir Lazić (Brčko). Delegat: Eldin Hodžić (Tuzla). Žuti kartoni: Mešić, Biserović (Sloboda). Crveni karton: Biserović (drugi žuti – 85'). Strijelci: 1:0 – Maid Aličić (40'), 1:1 – Mirko Čule (79').

FK SLOBODA: Omeragić, Mujkić (od 89. Jašarević), Bratovčić, Mahmud, Hadžiavdić, Aličić, Tabaković, Babović (od 55. Biserović), Šerbečić, Mešić (od 78. Vilakić), Pekarić. Trener: Gradimir Crnogorac.

HŠK ZRINJSKI: Pušić, Pandža, Bošković (od 70. Raguž), Kozina (od 55. Čule), Mijatović, Tustonja (od 55. Zovko), Ivić, Ćubela, Čamber (od 55. Blažević), Prskalo, Šakota (od 82. Ostojić). Trener: Mario Ivanković.

Elitna liga BiH (U-17): FK Sloboda - HŠK Zrinjski 1:1 (1:0)

• Image: 1 / 19