Elitna liga BiH U-17: Kadeti nakon preokreta savladali Željezničar

Objavljeno: 17:12, 05 April 2021
Slavlje Crveno - crnih nakon trećeg gola

Iako su gosti nakon 45 minuta igre vodili 0:1, u drugom dijelu Crveno - crni postižu tri gola.

Sjajnu utakmicu odigrali su danas naši kadeti u derbiju 3. kola Elitne lige BiH. Izabranici trenera Nermina Hasića na pomoćnom stadionu Tušanj dočekali su Željezničar i pobijedili ga nakon preokreta 3:1 (0:1).

Bio je ovo još jedan u nizu derbija koje naši omladinci tradicionalno igraju sa Plavima. Gosti su se pokazali kao dobra ekipa koja je igrala otvoreno i na pobjedu protiv Crveno – crnih. Iz takvog pristupa Željezničar je i poveo 0:1 nakon brze akcije koju završava Benjamin Pajtak.

Naš tim do poluvremena je pokušao doći do izjednačenja, no bezuspješno. Ipak, nakon predaha, na tušanjskoj plastici gledali smo jedno potpuno drugačije izdanje Crveno – crnih.

Krenuli su silovito u visokom tempu ka golu gostiju, a već u 49. minuti došli smo do poravnanja. Maid Aličić sjajno je zahvatio jednu odbijenu loptu i silovito trese mrežu Željezničara. Bio je to period dominacije Crveno – crnih, ali već iz sljedećeg napada gosti su mogli do novog vodstva. Na pravom mjestu bio je naš golman Omeragić koji je izvrsno ukrotio jedan udarac protivnika.

U 76. minuti vidjeli smo potez utakmice. Maid Aličić je trebao izvesti slobodan udarac iskosa sa desne strane. Loptu je postavio na nekih 25 metara od gola gostiju i kada su svi očekivali centaršut u šesnaesterac, uslijedilo je remek djelo našeg veznjaka. Šutirao je direktno na gol i poslao loptu u desne rašlje nemoćnog golmana Plavih Bjelice.

Do kraja susreta u odličnoj prilici bio je i rezervista Tarik Biserović, no nije se upisao u listu strijelaca. Bili su to trenuci kada je Željezničar napadao, a Crveno – crni su iz kontranapada stvarali opasnost pred golom gostiju. Jedna takva situacija donijela je našim kadetima treći pogodak. Brzonogi Ali Mahmud istrčao je sam pred golmana Plavih, zaobišao ga i loptu poslao u praznu mrežu rivala za konačnih Sloboda – Željezničar 3:1.

U 4. kolu Elitne lige BiH Crveno – crni su gosti Zrinjskog.

FK SLOBODA – FK ŽELJEZNIČAR 3:1 (0:1)

Pomoćni stadion Tušanj. Sudija: Dražen Marić (Bijeljina). Pomoćnici: Vojislav Vuković (Brčko) i Damir Lazić (Brčko). Delegat: Eldin Hodžić (Tuzla). Žuti kartoni: Mujkić (Sloboda), Halilović, Hamidović, Brković (Željezničar). Strijelci: 0:1 – Benjamin Pajtak (26'), 1:1 – Maid Aličić (49'), 2:1 – Maid Aličić (76'), 3:1 – Ali Mahmud (90'+3').

FK SLOBODA: Omeragić, Bratovčić, Redžić, Mahmud, Hadžiavdić (od 79. Vilakić), Aličić, Hasanović (od 88. Babović), Tabaković, Šerbečić, Mešić (od 73. Biserović), Pekarić (od 58. Mujkić). Trener: Nermin Hasić.

FK ŽELJEZNIČAR: Bjelica (od 90'+1' Pepeljak), Pirić, Bučan (od 79. Pašić), Halilović, Karišik, Hamidović (od 61. Jakupović), Pajtak (od 70. Đono), Kočević, Brković, Serdarević (od 61. Hrkalo), Jaganjac. Trener: Fadil Žerić.

Elitna liga BiH (U-17): FK Sloboda - FK Željezničar 3:1 (0:1)

• Image: 1 / 20