Elitna liga BiH (U-17): Derbi sa Sarajevom pripao domaćinima

Objavljeno: 08:46, 26 April 2021
Crveno - crni nisu uspjeli osvojiti bod(ove) u kampu Butmir

Crveno - crni su do 77. minute imali remi 1:1, no bordo tim je na kraju osvojio tri boda.

Derbi sa starim rivalom Sarajevom naši kadeti odigrali su juče u 6. kolu Elitne lige BiH. U kampu Butmir Crveno – crni su poraženi rezultatom 2:1 (1:0).

Domaći tim je poveo 1:0 u 41. minuti pogotkom Nermina Bijelonje, no rezervista Tarik Biserović nam donosi poravnanje u 71. minuti.

Samo šest minuta kasnije Sarajevo je ponovo došlo u vodstvo. Strijelac za konačnih 2:1 bio je Talha Tabaković.

Dodajmo da je ovo bila prva utakmica Gradimira Crnogorca na klupi naše U-17 selekcije. On će u budućnosti trenirati kadete zajedno sa svojim saradnikom Nedimom Omerovićem.

U narednom 7. kolu Elitne lige BiH Crveno – crni će na pomoćnom stadionu Tušanj dočekati ekipu Borca.

FK SARAJEVO – FK SLOBODA 2:1 (1:0)

Kamp Butmir. Sudija: Slađan Došlo (I. Sarajevo). Pomoćnici: Marko Domazet (I. Ilidža) i Enes Đozić (Sarajevo). Delegat: Safet Radmilović (Goražde). Žuti kartoni: Bajrić, Pramenković (Sarajevo), Hadžiavdić, Pekarić (Sloboda). Strijelci: 1:0 - Nermin Bijelonja (41'), 1:1 – Tarik Biserović (71'), 2:1 - Talha Tabaković (77').

FK SARAJEVO: Šutković, Ibrišagić, Husić, Nurković (od 84. Simanić), Bijelonja (od 90. Duranović), Numanović (od 72. Tabaković), Lamadžema, Ćerimović, Bajrić, Čelik, Ljukovac (od 61. Pramenković). Trener: Admir Hasančić.

FK SLOBODA: Omeragić, Bratovčić, Redžić, Mahmud, Hadžiavdić, Aličić (od 67. Biserović), Hasanović (od 82. Vilakić), Tabaković (od 82. Jašarević), Šerbečić (od 57. Mujkić), Mešić (od 82. Babović), Pekarić. Trener: Gradimir Crnogorac.