Elitna liga BiH U-15: Pioniri Željezničara na Tušnju osvojili tri boda

Objavljeno: 16:22, 05 April 2021
Gosti su golove postigli u prvom poluvremenu.

Crveno - crni nisu uspjeli savladati stare rivale iz bh. prijestolnice.

U 3. kolu Elitne lige BiH za pionire (U-15), naša selekcija nije uspjela na pomoćnom stadionu Tušanj savladati Željezničar. Gosti iz Sarajeva bili su bolji slavivši pobjedu 0:2 (0:2).

Naš tim je igrao dobro, mlade nade su se trudile, no popularni Plavi ipak su imali više od igre. U 26. minuti Željezničar dolazi u vodstvo preko Dženana Šabića, a u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Aiman Šemdin postavlja konačnih 0:2 za goste.

U drugom dijelu Crveno – crni su pokušali doći do poravnanja, no kada je Ajdin Mujić u 60. minuti dobio drugi žuti karton, bilo je jasno da bodovi odlaze u bh. prijestolnicu. U narednom kolu naša U-15 selekcija gost je Zrinjskog.

FK SLOBODA – FK ŽELJEZNIČAR 0:2 (0:2)

Pomoćni stadion Tušanj. Sudija: Vojislav Vuković (Brčko). Pomoćnici: Dražen Marić (Bijeljina) i Damir Lazić (Brčko). Delegat: Eldin Hodžić (Tuzla). Žuti kartoni: Imamović, Ribić (Sloboda), Šemdin, Džano (Željezničar). Crveni karton: Ajdin Mujić (Sloboda – drugi žuti 60'). Strijelci: 0:1 – Dženan Šabić (26'), 0:2 – Aiman Šemdin (35'+1').

FK SLOBODA: Smajić, Milošević (od 65. Avdić), Burnjaković, Kovač (od 41. Azabagić), Čonjić (od 59. Hasinović), Bešić (od 36. Bošnjaković), Beganović, Hasanović, Hrštić, Švraka, Mujić. Trener: Šefik Imamović.

FK ŽELJEZNIČAR: Duškaj, Šemdin (od 58. Puljić), Barimac, Taraba, Sadžak, Babić (od 32. Kulovac), Karić (od 64. Džano), Šabić, Malja (od 66. Kulović), Dugić (od 66. Bajrić), Zeničanin. Trener: Admir Derviši.

OPL BiH U-15: FK Sloboda - FK Željezničar 0:2 (0:0)

• Image: 1 / 20