Elitna liga BiH (U-15): Pioniri slavili na Grbavici

Objavljeno: 13:18, 09 Maj 2021
article image
Crveno - crni su se revanširali Plavima na tušanjskom porazu

Crveno - crni su porazili nove bh. prvake sa ubjedljivih 3:5 (2:2).

U 8. kolu Elitne lige BiH za pionire, naša U-15 selekcija danas je gostovala u Sarajevu. Domaći Željezničar, novi prvak BiH, pretrpio je težak poraz od Crveno – crnih. Izabranici trenera Šefika Imamovića slavili su pobjedu 3:5 (2:2).

Bila je ovo sjajna partija naših omladinaca koji su u vodstvo došli već u 4. minuti susreta. Strijelac vodećeg gola bio je Tarik Hasanović. Domaćini u 14. minuti preko Sanina Mešića dolaze do poravnanja, no samo četiri minute kasnije Ajdin Mujić pogađa za novo vodstvo našeg tima. Sanin Mešić je u 23. minuti ponovo zatresao mrežu Crveno – crnih za novi egal 2:2.

Nakon predaha, u drugom poluvremenu postignuta su još četiri gola. Plavi su preko Sanina Mešića u 37. minuti došli do preokreta i vodstva 3:2, no onda je uslijedila sjajna serija Crveno – crnih. Harun Dudić postiže dva gola (54' i 59') za našu novu prednost 3:4, a konačnih 3:5 postavlja Kenan Azabagić u samom finišu ovog derbija (70').

Naši pioniri narednu utakmicu igraju već u srijedu (12. maj). Biće to meč zaostalog 7. kola koji se igra na pomoćnom terenu Gradskog stadiona Tušanj. Crveno – crni će ugostiti ekipu Borca.

FK ŽELJEZNIČAR – FK SLOBODA 3:5 (2:2)

Pomoćni stadion Grbavica. Sudija: Admir Musić (Hrasnica). Pomoćnici: Admir Šehović (Sarajevo) i Amir Kadić (Sarajevo Ilidža). Delegat: Safet Radmilović (Goražde). Žuti kartoni: Strijelci: 0:1 – Tarik Hasanović (4'), 1:1 – Sanin Mešić (14'), 1:2 – Ajdin Mujić (18'), 2:2 – Sanin Mešić (23'), 3:2 – Sanin Mešić (37'), 3:3 – Harun Dudić (54'), 3:4 – Harun Dudić (59'), 3:5 – Kenan Azabagić (70').

FK ŽELJEZNIČAR: Stijepić, Kamberović (od 44. Kulović), Barimac, Džano (od 55. Oglečevac), Arbinja (od 53. Gušić), Mešić, Karić, Bajrić, Mršo, Puljić, Malja (od 55. Selimović). Trener: Admir Derviši.

FK SLOBODA: Smajić, Milošević, Azabagić, Okanović (od 38. Švraka), Bošnjaković (od 57. Husejnefendić), Bešić (od 57. Okić), Ćorić (od 28. Dudić), Mujić (od 62. Hasinović), Čonjić, Hasanović, Hrštić. Trener: Šefik Imamović.