Elitna liga BiH: Remi pionira u Sarajevu

Objavljeno: 08:24, 26 April 2021
article image
Pioniri su u drugom poluvremenu anulirali prednost Sarajeva

Crveno - crni su u kampu Butmir podijelili bodove sa bordo timom.

U 6. kolu Elitne lige BiH (u-15), naši pioniri gostovali su u Kampu Butmir gdje su odmjerili snage sa vršnjacima Sarajeva. Derbi starih rivala okončan je remijem 1:1 (1:0).

Domaći tim došao je u vodstvo već u 8. minuti i to nakon uspješno izvedenog jedanaesterca koji je izveo Harun Bakaran. Nakon predaha Crveno – crni stižu do poravnanja. Mrežu domaćeg tima zatresao je Ajdin Beganović u 48. minuti za konačnih 1:1.

U narednom 7. kolu naša pionirska selekcija na pomoćnom stadionu Tušanj dočekuje ekipu Borca.

FK SARAJEVO – FK SLOBODA 1:1 (1:0)

Kamp Butmir. Sudija: Marko Domazet (I. Ilidža). Pomoćnici: Slađan Došlo (I. Sarajevo) i Enes Đozić (Sarajevo). Delegat: Safet Radmilović (Goražde). Žuti kartoni: Burnjaković, Čonjić, Okanović (Sloboda). Strijelci: 1:0 – Harun Bakaran (8' – penal), 1:1 – Ajdin Beganović (48').

FK SARAJEVO: Lulić, Bašović (od 36. Bezdrob), Alajmović, Babić, Šehović, Bajrović, Hadžiahmetović (od 47. Mehmedspahić), Hasanić (od 47. Marseli), Keranović, Šetić (od 36. Botić), Bakaran (od 47. Koso). Trener: Muhamed Džakmić.

FK SLOBODA: Smajić, Milošević (od 45. Okanović), Azabagić, Burnjaković, Kovač, Čonjić, Beganović, Hasanović, Hrštić, Bešić (od 36. Bošnjaković), Dudić (od 36. Mujić). Trener: Šefik Imamović.