Elitna liga BiH: Poraz pionira u Mostaru

Objavljeno: 11:32, 12 April 2021
Harun Dudić je postigao gol za 1:1, ali na kraju ipak slave Plemići

U-15 selekcija je u 4. kolu igrala meč protiv Zrinjskog.

U 4. kolu Elitne lige BiH naši pioniri gostovali su u Mostaru. Domaći Zrinjski slavio je trijumf 2:1 (1:1).

Naš U-15 tim pružio je dobru partiju, no nisu uspjeli sa pozitivnim rezultatom napustiti Hercegovinu. Domaćini su u vodstvo došli u 19. minuti preko Ante Pavkovića, a prije odlaska na odmor Crveno – crni poravnavaju na 1:1. Igrala se 34. minuta kada je Harun Dudić zatresao mrežu Plemića.

U nastavku susreta Mostarci ipak dolaze do pobjede. Odlučujući trenutak desio se u 53. minuti kada je Marko Begić pogodio za konačnih 2:1.

U narednom 5. kolu Crveno – crni će na pomoćnom stadionu Tušanj dočekati ekipuŠirokog Brijega.

HŠK ZRINJSKI – FK SLOBODA 2:1 (1:1)

Pomoćni stadion HŠK Zrinjski. Sudija: Goran Kolobara (Mostar). Pomoćnici: Mario Pejić (Grude) i Nedim Kozić (Mostar). Delegat: Velibor Bodiroga (Trebinje). Žuti kartoni: Beganović (Sloboda). Strijelci: 1:0 – Ante Pavković (19'), 1:1 – Harun Dudić (34'), 2:1 – Marko Begić (53').

HŠK ZRINJSKI: Bradvica, Ivanković, Filipović, Krešić (od 36. Badrov), Cvitković (od 50. Odak), Karačić, Pavković (od 50. Vasilj), Miličević (od 67. Bitići), Begić, Šilić, Perić. Trener: Dubravko Orlović.

FK SLOBODA: Smajić, Milošević, Burnjaković, Bošnjaković (od 62. Azabagić), Čonjić (od 65. Hasinović), Nikić (od 36. Bešić), Beganović, Hasanović (od 62. Salčinović), Hrštić, Švraka (od 53. Nasić), Dudić. Trener: Šefik Imamović.