Elitna liga BiH: Pioniri u drugom dijelu slomili otpor Širokobriježana

Objavljeno: 15:25, 28 April 2021
Pioniri proslavljaju prvi pogodak

Golove za Crveno - crne postigli su Adis Kovač i Ajdin Mujić.

Utakmicu zaostalog 5. kola Elitne lige BiH naši pioniri okončali su uspješno. Na pomoćnom stadionu Tušanj Crveno – crni su dočekali ekipu Širokog Brijega i slavili zasluženu pobjedu 2:0 (0:0).

Bio je ovo tvrd i težak susret u kojem nismo vidjeli previše prilika ispred golova. Igralo se uglavnom između dva šesnaesterca uz nekoliko poluprilika. Nakon što je prvo poluvrijeme okončano 0:0, na samom otvaranju drugog dijela naš tim je došao u vodstvo.

Igrala se 38. minuta kada je Adis Kovač iskoristio gužvu pred golom gostiju i plasiranim udarcem zatresao mrežu nemoćnog golmana Ante Sliškovića. Do kraja meča tim iz Hercegovine je krenuo ofanzivno po poravnanje, ali svaki njihov pokušaj odbrana Crveno – crnih je rješavala bez problema.

Konačnih 2:0 za pobjedu naše U-15 selekcije postavio je Ajdin Mujić. Sjajno je iskoristio centaršut sa desne strane i glavom poslao loptu u mrežu Širokobriježana. Odmah po postizanju gola sudija je svirao kraj utakmice.

FK SLOBODA – NK ŠIROKI BRIJEG 2:0 (0:0)

Pomoćni teren Gradskog stadiona Tušanj. Sudija: Edin Osmanović (Kalesija). Pomoćnici: Elvedin Topuzović (Tuzla) i Arnel Novalić (Doboj). Delegat: Zlatan Pavljašević (Lukavac). Žuti kartoni: Smajić, Burnjaković (Sloboda), Galić (Široki Brijeg). Strijelci: 1:0 – Adis Kovač (38'), 2:0 – Ajdin Mujić (70').

FK SLOBODA: Smajić, Milošević, Azabagić (od 65. Švraka), Burnjaković, Kovač, Bešić (od 52. Bošnjaković), Mujić, Beganović, Hasanović, Hrštić, Ćorić (od 52. Dudić). Trener: Šefik Imamović.

NK ŠIROKI BRIJEG: Slišković, Zadro, Ivanković, Perko,J. Jelić, Medić, Gojsilović, G.Jelić (od 36. Kvesić), Brekalo, Marić (od 52. Križanac), Jurilj. Trener: Dalibor Kožul.

U-15: FK Sloboda - NK Široki Brijeg 2:0 (0:0)

• Image: 1 / 20