Drama na Tušnju: Nakon preokreta gošće prošle dalje

Objavljeno: 16:42, 02 Maj 2021
Naše djevojke nisu se uspjele plasirati u završnicu doigravanja

Goraždanke su u 1/2 finalu doigravanja za Premijer ligu BiH kaznile sve propuštene prilike Crveno - crnih.

Naša ženska selekcija nije uspjela proći u finale doigravanja za plasman u Premijer ligu BiH. Crveno – crne su danas na pomoćnom stadionu Tušanj igrale polufinale doigravanja protiv goraždanskog Libera, a gošće su nakon preokreta slavile pobjedu 2:3 (1:1) i prošle dalje. U finalu će prolaz u elitu tražiti u dvomeču sa Širokim Brijegom.

Bio je ovo borben i neizvjestan meč koji je otvoren sa dvije sjajne prilike naših djevojaka. Crveno – crne su se nalazile u situacijama oči u oči sa protivničkim golmanom, no nisu uspjele zatresti mrežu Libera. Ipak, u vodstvo dolazimo u 23. minuti. Jasmina Milkunić odlično koristi grešku čuvara mreže gošći i udarcem volejom donosi prednost našem timu 1:0. Činilo se tada da će Crveno – crne iskontrolisati meč i privesti prvo poluvrijeme kraju, ali jedna greška našeg golmana i zadnje linije, vratila je Gorađdanke u igru. Igrala se 33. minuta kada je propust naših fudbalerki iskoristila Milena Đurđević i donijela poravnanje svom timu.

Prije odlaska na odmor Crveno – crne su ponovo u dobroj prilici, ali slobodnjak Emine Zolotić nije nije nam donio novu radost. Lopta je pogodila stativu.

Nakon predaha gledali smo istinsku fudbalsku dramu. Timovi su se smjenjivali u ternskoj inicijativi, a nakon par opasnih situacija pred našim golom, Crveno – crne ponovo vode. Slobodan udarac u 73. minuti izveden je iskosa sa desne strane, a usamljena na drugoj stativi Matea Topalović pogađa za 2:1 i veliko slavlje naših djevojaka.

Samo dvije minute kasnije dekoncentraciju u defanzivi našeg tima koriste gošće i ponovo izjednačavaju rezultat. Strijelac za 2:2 bila je Andrea – Tea Davidović. Crveno – crne su do kraja susreta imale još nekoliko prilika da ponovo dođu u vodstvo, ali odbrana Libera reaguje dobro u presudnim trenucima. Hrabra igra gošći isplatila im se u 82. minuti. Ponovo je naš zadnji red pogriješio, a Lejla Hrelja koristi taj poklon za postizanje gola i konačnih 2:3 za Goraždanke.

Crveno – crne do kraja susreta nisu uspjele doći do poravnanja, te su u suzama ispratile posljednji sudijski zvižduk. Za našu mladu ekipu bila je ovo sjajna sezona koju su okončale kao prvoplasirane u Prvoj ženskoj ligi FBiH – Sjever. Doigravanje im je donijelo ogromno iskustvo koje će im sigurno koristiti u narednoj takmičarskoj godini.

FK SLOBODA – ŽNK LIBERO 2:3 (1:1)

Pomoćni teren Gradskog stadiona Tušanj. Sudija: Emina Pažalić (Zenica). Pomoćnici: Medina Šut (Zenica) i Damljana Bošnjak (Tuzla). Delegat: Mensur Hodžić (Zenica). Žuti kartoni: Čorbadzić, Cvijetić (Libero). Strijelci: 1:0 – Jasmina Milkunić (23'), 1:1 – Milena Đurđević (33'), 2:1 – Matea Topalović (73'), 2:2 – Andrea – Tea Davidović (75'), 2:3 – Lejla Hrelja (82') .

FK SLOBODA: Djedović, Kuzmić, Milkunić, Mujezinović, Aljić, Zolotić, Topalović, Kasumović, Bilalić, Priganica (od 50. Matanović), Vejseli. Šef stručnog štaba: Armin Mujezinović.

ŽNK LIBERO: Čorbadzić, Faković, Đurđević, Ljubanović, Soldar, Cvijetić, Hrelja, Smajić, Tanović, Velić, Bašić (od 65. Davidović). Šef stručnog štaba: Senad Hubjer.

FK Sloboda - ŽNK Libero 2:3 (1:1)

• Image: 1 / 21