Djevojke slavile novu ligašku pobjedu

Objavljeno: 17:59, 23 April 2023
article image

U 17. kolu Prve ženske lige FBiH, naš ženski tim na pomoćnom terenu stadiona Tušanj savladao je ŽNK Široki Brijeg 4:0.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je proteklo u znaku naše ekipe. Prva prilika viđena je u 2. minuti susreta. Zolotić je centrirala iz slobodnog udarca, a Topalović glavom loptu šalje pored gola. Minutu kasnije u izglednoj prilici našla se Tutnjić, no bila je neprecizna.

SONY DSC

U 8. minuti bilo je 1:0. Najbolji strijelac lige Topalović izašla je jedan na jedan sa golmanicom gostiju. Rutinski je završila prelijepu akciju za prednost naše ekipe. Nastavile su crveno-crne sa napadima. U 9. minuti stopostotnu šansu imala je Tutnjić,  no na golu gostiju istakla se Musa.

SONY DSC

U 13. min prijetila je i Aljić no bez opasnosti po gol Širokog Brijega. U 16. minuti svoj šut probala je i Milkunić, no lopta odlazi pored gola. Jedinu priliku u prvom poluvremenu gošće su inale preko  Buhač čiji udarac odlazi daleko pored gola.

SONY DSC

U 31. minuti naš tim je udvostručio prednost. Hodžić je odlično uposlila Tutnjić koja prolazi golmanicu Širokog Brijega i pogađa za veliku radost našeg tima. Do kraja prvog poluvremena vrijedi još spomenuti pokušaje Aljić i Hodžić, no u oba navrata naše fudbalerke bile su neprecizne.

SONY DSC

Nastavak ponovo bolje otvara naš tim. Aljić je pokusala iz slobodnog udarca u 46. minuti, no šutirala je direktno u Musu. Uslijedio je zatim period igre koji je pripao gostima, no na golu našeg tima briljirala je Delić. Bila je nepremostiva prepreka za gostujući tim.

SONY DSC

U 56. minuti šutirala je Soldo, a Delic odlično brani. Dvije minute kasnije Glavota je pogodila  prečku,  a u nastavku akcije udarac Ane Buhač ponovo zaustavlja odlična Delić. Nekoliko minuta kasnije prijetila je i Bakula, no Delić se ponovo istakla na golu našeg tima. U 63. minuti stativu za gošće pogodila je Buhač.

SONY DSC

Za promašene prilike vrlo brzo stigla je kazna. U 78. minuti riješeno je pitanje pobjednika. Fantastična Aljić pronašla je Topalović koja postiže svoj drugi pogodak na ufakmici. Samo 7 minuta kasnije Topalović postiže svoj treći pogodak. Nakon prelijepe akcije Aljić i Topalović izlaze same pred golmanicu gostiju, Aljić nesebično upošljava Topalović koja stavlja tacku na i na ovoj utakmici.

SONY DSC

Do kraja susreta vrijedi spomenuti fenomenalnu intervenciju naše rezervne golmanice Hasmire Ibišević koja je odbranila odličan udarac Bakule. Naše djevojke su nastavile svoj pobjednički niz. Još uvijek su jedina neporažena ekipa u prvenstvu, a u narednom kolu gostuju Respektu.

Od prve minute na današnjem susretu nastupile su Delić, Milkunić, Petrović, Mešić, Hasanović, Zolotić, Aljić, Topalović, Hodžić, Bilalić i Tutnjić. Priliku za igru još su dobil  Ibišević, H. Mehmedović, Ahmić i Jurišić.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • bhtelecom
 • plava
 • a2b
 • 4You
 • Fitogether
 • Solana
 • Leda
 • Bingo
 • Dita
 • NLB Banka
 • Admiral
 • Limpio
 • HH Inc
 • Medz
 • Komunalac
 • Ingram
 • Una Storia
 • GPP