Djevojke nastavile pobjednički niz

Objavljeno: 16:19, 23 Oktobar 2022

U 9. kolu Prve ženske lige FBiH, fudbalerke Slobode pobijedile su ŽNK Slobodu sa 9:0.

Tokom svih 90 minuta naše djevojke su dominirale i na kraju zasluženo slavile. Ovo im je bila treća pobjeda u nizu nakon remija sa Širokim Brijegom, a još uvijek su jedina neporažena ekipa u ligi.

Na današnjem meču 4 pogotka postigla je Matea Topalović, dok su se u listu strijelaca upisale i Emina Zolotić, Ajla Mujezinović, Ilma Tutnjić, Fatima Bilalić i Amila Delić. Našoj golmanici Amili ovo je bio prvi pogodak u sezoni, a postigla ga je iz kaznenog udarca.

Od prve minute na današnjoj utakmici nastupile su Delić, Milkunić, Mujezinović, Zolotić, Topalović, Bilalić, Mešić, Saburović, Hasanović, Selimović, Tutnjić. Priliku za igru su dobile i Mikić, H. Mehmedović i Husić.

U narednom kolu naše djevojke gostuju ŽNK Mladost.