Derbi u Mostaru: Juniori pobijedili Zrinjski i preuzeli vrh tabele

Objavljeno: 15:50, 29 Mart 2021
Slavlje naših juniora nakon vrijedne pobjede u Mostaru

Crveno - crni su na teškom gostovanju ostvarili ubjedljivu pobjedu 0:3.

Naša juniorska selekcija danas je ostvarila vrijednu ligašku pobjedu u Mostaru. Ekipa trenera Amira Spahića u 17. kolu Omladinske Premijer lige BiH bila je gost Zrinjskog kojeg su savladali sa ubjedljivih 0:3 (0:0).

Nakon što je prvih 45 minuta okončano bez golova, Crveno – crni su pitanje pobjednika riješili u drugom dijelu susreta. Mrežu Plemića prvi je načeo Harun Berberović – Malkočević u 63. minuti, a vodstvo našeg tima udvostručio je Tarik Kapetanović u 75. minuti. Prije našeg drugog gola Zrinjski je u 73. minuti ostao sa igračem manje, jer je golman Nikola Pušić zaradio direktan crveni karton.

Igrala se 83. minuta kada je konačnih 0:3 postavio rezervista Jasmin Merdanović.

Ovim trijumfom Crveno – crni su se bodovno poravnali na čelu tabele sa Zvijezdom 09, ali zbog bolje gol razlike preuzimaju prvo mjesto. Obje ekipe sada imaju po 41 bod na kontu uz identičan omjer od 13 pobjeda i po dva remija i poraza. Gol razlika ide u korist našeg tima. Postigli smo 39, a primili 14 golova (+25), za razliku od Zvijezde 09 koja je postigla 34, a primila 11 golova (+23).

U narednom 18. kolu Crveno – crni će na domaćem terenu dočekati ekipu Veleža.

HŠK ZRINJSKI – FK SLOBODA 0:3 (0:0)

Pomoćni stadion HŠK Zrinjski. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Pomoćnici: Jure Musa (Čitluk) i Josip Čolić (Kupres). Delegat: Goran Skoko (Ljubuški). Žuti kartoni: Saetović (Sloboda). Crveni karton: Nikola Pušić (Zrinjski 73'). Strijelci: 0:1 – Harun Berberović – Malkočević (63'), 0:2 – Tarik Kapetanović (75'), 0:3 – Jasmin Merdanović (82').

HŠK ZRINJSKI: Pušić, Tiro, Žuljević, Vrankić, Šuta, Mičeta (od 75. Pandža), Škembić (od 78. Vrljić), Šetka, Sabljić (od 46. Begluk), Bošnjak (od 83. Stanić), Miličević (od 60. Kolobara). Trener: Dalibor Cvitanović.

FK SLOBODA: Mehić, Berberović – Malkočević, Avdić, Omerović (od 85. Fazlić), Hubanić (od 59. Halilagić), Mehmedović (od 63. Merdanović), Kovačević, Saletović (od 87. Dizdarević), Vrabac (od 83. Avdihodžić), Kapetanović, H.Beganović. Trener: Amir Spahić.

U-19: HŠK Zrinjski - FK Sloboda 0:3 (0:0)

• Image: 1 / 12