Derbi pripao gostima: Poraz na otvaranju proljeća

Objavljeno: 15:05, 28 Februar 2021
Derbi je pripao komšijama iz istočnog dijela Grada

Crveno - crni su u meču protiv Tuzle City poklekli u drugom poluvremenu.

Proljetnu polusezonu M-Tel Premijer lige BiH Crveno - crni su otvorili derbijem protiv Tuzle City. Ovaj susret 20. kola na kraju je okončan našim porazom 0:2 (0:0).

Meč je počeo minutom šutnje u čast nedavno preminulih Zihnije Cipurkovića - Gece i Radeta Šimića, velikih navijača FK Sloboda.

Utakmica je ponudila žustru i borbenu igru na obje strane, a već u 6. minuti gosti su mogli doći u vodstvo. Alen Kurtalić je u šesnaestercu srušio Gorana Brkića, a isti igrač je odlučio da šutira sa 11 metara. Njegov udarac sjajno čita Adnan Golubović i brani našu mrežu.

Bio je to trenutak kada su Crveno - crni zaigrali još agresivnije, no bilježimo četiri opasne situacije pred oba gola. Opasan šut Nermina Crnkića i lukav pokušaj Voje Ubiparipa na prvoj stativi. Iz obje situacije kao pobjednik izlazi naš golman Golubović.

Crveno - crni su opasno zaprijetili preko Predragovića i Kurtalića, ali njihove udarce blikirala je odbrana gostiju. Najbolju priliku za naš sastav imao je Dženis Beganović čiji udarac glavom krajnjim naporom brani Azir Muminović.

Nakon predaha gosti su vrlo brzo došli do vodstva. Crnkićev centaršut sa lijeve strane koristi Brkić i glavom šalje loptu u našu mrežu. Igrala se 49. minuta kada je Tuzla City povela 0:1.

U 61. minuti gosti su povisili prednost iz gotovo identične situacije. Korner sa lijeve strane izvodi Brkić, a najvisočiji u skoku je naš bivši igrač Edin Rustemović koji glavom pogađa za 0:2.

Do kraja susreta na travnjaku Tušnja nije se desilo mnogo toga. Gosti su čuvali prednost, a Crveno - crni iz kontranapada pokušavali doći u izgledne situacije za postizanje gola. Rezultat je ostao 0:2, a šansu za osvajanje prvih proljetnih bodova naši prvotimci imaće u 21. kolu kada gostuju Olimpiku.

FK SLOBODA – FK TUZLA CITY 0:2 (0:0)

Gradski stadion Tušanj. Sudija: Admir Musić (Sarajevo). Pomoćnici: Moamer Čauševića (Sarajevo) i Arnel Novalić (Doboj Istok). Četvrti sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Delegat: Radika Marić (Bijeljina). Kontrolor suđenja: Adnan Alispahić (Zenica). Žuti kartoni: Islamović, Kurtalić, Maksimović (Sloboda), Karjašević, Nukić, Rustemović (Tuzla City). Strijelci: 0:1 – Goran Brkić (49'), 0:2 – Edin Rustemović (61').

FK SLOBODA: Golubović, Jusić, Avdić, Islamović, Salihović, Kurtalić, Predragović (od 75. Mehmedović), Maksimović (od 63. Resić), Husejinović (od 68. Alić), Dž. Beganović, Mišković (od 75. Mujagić). Šef stručnog štaba: Gradimir Crnogorac.

FK TUZLA CITY: Muminović, Barišić, Crnkić (od 84. Ramić), Brkić (od 84. Džafić), Karjašević, Mišić (od 77. Mešinović), Mehidić, Nukić, Ubiparip (od 64. Badji), Rustemović, Morris. Šef stručnog štaba: Husref Musemić.

FK Sloboda - FK Tuzla City 0:2 (0:0)

• Image: 1 / 21