Derbi okončan 2:2: Majstorija Alića za bod na Grbavici

Objavljeno: 15:50, 21 Novembar 2020
Teško gostovanje okončali smo uspješno

Sjajna partija Crveno - crnih na gostovanju kod starih rivala!

Derbi prepun uzbuđenja odigrali su danas na stadionu Grbavica Željezničar i naši Crveno – crni.

U okviru 15. kola m:tel Premijer lige BiH sraz starih rivala okončan je remijem 2:2 (1:1)!

Duel Luke Juričića (Željezničar) i Dejana Uzelca (Sloboda)

Naš tim je poveo već u drugoj minuti kada je nakon kornera strijelac za veliko slavlje bio Alen Kurtalić. U nastavku susreta Željezničar je imao inicijativu, napravili su nekoliko izglednih prilika, ali naša mreža ostaje netaknuta.

Nažalost, sve do 22. minute kada su gosti došli do 1:1 preko Luke Juričića. Lopta se nakon gužve pred našim golom odbila od prvotimca domaćina i odsjela iza leđa našeg golmana Adnana Golubovića.

Borbena i hrabra igra donijela je rezultat

Do odlaska na odmor gledali smo sjajan meč Plavih i Crveno – crnih. Preko Saida Husejinovića u 26. minuti bili smo na korak do novog vodstva, ali naš iskusni ofanzivac pogađa prečku.

I domaćini su zaprijetili preko Mehmeda Alispahića, no Golubović majstorski brani njegov udarac.

Naš tim je pružio sjajnu partiju i sasvim zasluženo na odmor se odlazi sa egalom 1:1.

Sjajna partija Crveno - crnih u Dolini ćupova

Nakon predaha tempo igre je nešto opao, a Crveno – crni su dobro stajali na terenu. Mirnom igrom nisu dopustili domaćinama da dođu do ozbiljnih prilika pred našim golom. Štaviše, u 68. minuti preko Husejinovića ponovo smo imali sjajnu priliku, ali njegov udarac sa 25 metara prolazi kraj stative Željezničara. U 72. minuti Jasmin Osmić trese mrežu domaćina, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Domaćini su pomislili da je sve gotovo, ali...

Samo tri minute kasnije Željezničar dolazi do preokreta i vodstva 2:1. Bila je to kombinacija Petra Boje i Semira Štilića, a kapiten Plavih neometan pogađa za vodstvo domaćina.

U finišu derbija Dejan Uzelac imao je šansu za poravnanje, no bio je neprecizan nakon kornera. Igrala se 87. minuta.

Ipak, novi šok Crveno - crni priređuju domaćinima u 89. minuti. Mladi Adi Alić sjajno fintira odbranu domaćina i rutinski trese mrežu Filipa Erića za konačnih 2:2! Istinska mjastorija našeg mladog ofanzivca koji se u stilu iskusnih golgetera sa dva lažnjaka oslobodio svojih čuvara i "zaledio" domaćine!

Naš tim je odigrao sjajnu partiju na Grbavici. Crveno - crni su imali još nekoliko prilika koje nisu iskoristili, a sa kojima su mogli osvojiti i sva tri boda. Pokazalo se da ekipa napreduje i da dižu formu iz meča u meč. Posebno raduje što ekipa igra sve bolje i bolje na gostovanjima. Hrabro, borbeno i organizovano donijelo nam je uspjeh na jednom od najtežih terena lige.

FK ŽELJEZNIČAR – FK SLOBODA 2:2 (1:1)

Stadion Grbavica. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Pomoćnici: Sreten Udovičić (Prijedor) i Igor Radaković (Prijedor). Četvrti sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Delegat: Milan Janković (Trebinje). Žuti kartoni: Stevanović (Željezničar), A. Beganović, Predragović, Maksimović (Sloboda). Strijelci: 0:1 – Kurtalić (2'), 1:1 – Juričić (22'), 2:1 – Štilić (75'), 2:2 - Alić (89').

FK ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Kosorić, Mujezinović (od 62. Veselinović), Juričić (od 77. Lendrić), Štilić (od 85. Miletić), Alispahić, Milićević, Bojo, Ikić, Bekrić. Šef stručnog štaba: Amar Osim.

FK SLOBODA: Golubović, Devedžić, Uzelac, A. Beganović, Husejinović (od 90' + 4' Hasukić), Dž. Beganović (od 90. Ristić), Tomašević, Kurtalić, Maksimović (od 70. Alić), Osmić, Predragović. Šef stručnog štaba: Gradimir Crnogorac.