Crveno-crni slavili protiv Sloge

Objavljeno: 18:47, 12 Juli 2022
article image

FK Sloboda je u prijateljskoj utakmici protiv FK Sloga Doboj slavila rezultatom 1:0

Na samom početku utakmice Crveno-crni su nametnuli jak tempo igre. U 14. minutu priliku za pogodak je imao Tarik Kapetanović. Nešto kasnije, u 22. minutu slobodan udarac izvodi Said Husejinović gdje Kemal Osmanković šutira, ali bez pogodka. Crveno-crni su imali priliku da dođu do vodstva u 25. minutu preko Eldara Mehmedovića, međutim sviran je ofsajd.

Ekipa Slobode nastavlja napadati te dolazi do još dvije dobre prilike za pogodak zahvaljujući dobrim prodorima Nikole Komazeca i Saida Husejinovića. Sloga je imala odličnu priliku za vodstvo preko Kulenovića u 35. minutu, međutim Filip Erić sjajnom intervencijom sprječava da lopta zatrese mrežu. Do kraja prvog poluvremena, obje ekipe stvaraju dobre prilike i Kenan Delić uspjeva osigurati vodstvo Slobodi u samom finišu.

U drugom poluvremenu Crveno- crni nastavljaju napadati istim intenzitetom. U 60. minutu ekipa Slobode je imala izvanrednu priliku akcijom koju su izveli Husejinović, Delić i Kapetanović, ali rezultat ostaje nepromijenjen. U nastavku je Sloga stvarala više prilika na utakmici, dok je Sloboda drugi dio utakmice završila nešto laganijim tempom. Nekoliko minuta prije kraja utakmice, Kemal Mujarić se nalazi u odličnoj prilici da poveća vodstvo svoje ekipe na 2:0, ali Sloga uspijeva sačuvati mrežu.

Prilike za igru dobili su još i Jarović, Devedžić, Vošnjak, Ćivić, Alić, Mujarić, Bukvić, Hadžibeganović, Sejmenović i Hasanović.

Sastav FK Sloboda: Erić, Osmanković, Osmić, Jusić, Kurtalić, Kapetanović, Osmić M., Delić, Komazec, Husejinović, Mehmedović.