Crveno - crni poraženi na Tušnju: Penal odlučio pobjednika

Objavljeno: 16:12, 11 April 2021
Saša Maksimović u prodoru ka golu Tuzle City

Duel Jusića i Ramića u našem šesnaestercu, sudija Bandić okarakterisao je kao prekršaj za najstrožu kaznu.

Crveno – crni su u 25. kolu M-Tel Premijer lige BiH doživjeli poraz od FK Tuzla City. Komšije iz istočnog dijela Grada ostvarili su minimalni trijumf 1:0 (0:0).

Utakmica je otvorena velikom šansom našeg tima nakon ubačaja Abida Mujagića. Igrala se druga minuta kada je jedan od fudbalera Tuzle u pokušaju da otkloni opasnost ispred svog gola pogodio prečku.

Bilo je to prvo uzbuđenje na tušanjskom travnjaku. Vremenski uslovi za igru bili su idealni, a nakon ove šanse Crveno – crnih uslijedio je period dobre igre domaćina. Naš tim se taktički povukao i prepustio posjed lopte Tuzli pokušavajući iz kontranapada da ugrozi gol Nebeskoplavih. Crveno – crni su bez problema otklanjali opasnost ispred našeg gola, a jedina ozbiljna prilika Tuzle zabilježena je u 34. minuti. Damir Mehidić se nakon gužve pred našim golom našao neometan, te upućuje oštar volej udarac ka Goluboviću. Naš čuvar mreže ponovo je pokazao zbog čega je jedan od najboljih golmana Lige.

U finišu prvog dijela i naš tim je u dobroj šansi, no nakon prodora Saše Maksimovića i njegovog snažnog udarca, odbrana domaćina blokira ovaj pokušaj.

Nakon predaha Crveno – crni su u drugi dio susreta ušli mnogo konkretnije. Već od prvih minuta krenuli su agresivno po pogodak. U 58. minuti kapiten Amar Beganović sjajno centrira sa desne strane, a ispred Jasmina Osmića na drugoj stativi dobro reaguje Ajdin Nukić i izbacuje loptu u korner. U nastavku ataka naše ekipe bilježimo i udarac Saše Maksimovića kojeg blokira odbrana domaćina.

Baš kada se činilo da će Crveno – crni još nekoliko puta zaprijetiti golu Tuzle, desila se situacija koja je odlučila ovu utakmicu. Emir Jusić i Mirsad Ramić bili su u duelu za jednu loptu, napadač domaćina pada u našem šesnaestercu, a glavni sudija utakmice Antoni Bandić pokazuje na bijelu tačku.

Crveno – crni su protestovali zbog ove diskutabilne odluke, ali Bandić ne reaguje. Goran Brkić je šutirao jedanaesterac i ovoga puta uspio matirati Adnana Golubovića. Igrala se 68. minuta kada je Tuzla City povela 1:0.

Do kraja utakmice domaćini su imali još jednu dobru priliku preko Argentinca Doffoa koji je bio neprecizan. Crveno – crni su u 83. minuti tražili poravnanje nakon udarca Abida Mujagića, ali njegov šut je uspjela izblokirati odbrana Nebeskoplavih. U 89. minuti naš tim je ostao sa igračem manje. Josip Balić dobija drugi žuti karton i raniji odlazak u svlačionicu.

Bilo je ovo još jedno borbeno i dobro izdanje Crveno – crnih iz kojeg nažalost nismo izašli sa osvojenim bodom ili bodovima. Šansu za to naš tim će imati u narednom 26. kolu kada putujemo na gostovanje u Krupu na Vrbasu.

FK TUZLA CITY – FK SLOBODA 1:0 (0:0)

Gradski stadion Tušanj. Sudija: Antoni Bandić (Grude). Pomoćnici: Davor Beljo (Mostar) i Bojan Maksimović (Modriča). Četvrti sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Delegat: Haris Gvozden (Sarajevo). Žuti kartoni: Ćosić, Muminović, Barišić, Mehidić, Badji (Tuzla City),Jusić, Maksimović, Balić (Sloboda). Crveni karton: Balić (drugi žuti 88'). Strijelac: 1:0 – Goran Brkić (68' – penal).

FK TUZLA CITY: Muminović, Barišić, Crnkić (od 87. Ubiparip), Brkić, Karjašević, Ramić (od 79. Badji), Mehidić, Nukić, Doffo (od 79. Makimović), Lučić (od 73. Džafić), Morris. Šef stručnog štaba: Husref Musemić.

FK SLOBODA: Golubović, Jusić, A. Beganović, Dž. Beganović (od 76. Mišković), Kurtalić (od 76. Alić), Maksimović, Osmić (od 76. Đorđić), Predragović (od 64. Leko), Ilić, Balić, Mujagić (od 86. Resić). Šef stručnog štaba: Mladen Žižović.

FK Tuzla City - FK Sloboda 1:0 (0:0)

• Image: 1 / 15