Crveno - crni bolji od Mladosti: Na Tušnju osvojena vrijedna tri boda

Objavljeno: 16:27, 24 April 2021
Slavlje Crveno - crnih nakon pogotka Fedora Predragovića

Pobjednički pogodak postigao je Fedor Predragović u 32. minuti susreta.

Kada je pobjeda bila najpotrebnija Crveno – crni su odigrali najbolje. Tako bismo u najkraćim crtama mogli opisati današnji meč 27. kola M-Tel Premijer lige BiH odigran na Gradskom stadionu Tušanj.

Naš tim je dočekao neugodnu ekipu Mladosti i slavio zasluženu pobjedu 1:0 (1:0). Bio je ovo po ekipu Mladena Žižovića jedan od najvažnijih mečeva ove sezone. Tri boda bila su imperativ kako bismo se udaljili od opasne zone na tabeli i to smo na kraju i ostvarili.

U idealnim vremenskim uslovima utakmicu smo otvorili rastrčano, agresivno i borbeno. Intencija Crveno – crnih bila je da gostima ne dozvoli da razviju svoju igru, te smo vrlo brzo preuzeli terensku inicijativu. Naši prvotimci dobro su kombinovali pred šesnaestercom Mladosti, ali nedostajao je taj zadnji pas pa da ozbiljnije zaprijetimo golu gostiju. Pola sata igre proteklo je u periodu igre bez mnogo uzbuđenja, a onda je uslijedila munjevita akcija našeg tima koja je na kraju i odlučila ishod ovog susreta.

Igrala se 32. minuta kada je Said Husejinović odlično povukao loptu sredinom terena i na desnoj strani uposlio Amara Beganovića. Naš kapiten ovu brzu tranziciju koristi za dobar centaršut na prvu stativu gola Mladosti. Tu se našao Rijad Sadiku koji je ispred Dženisa Beganovića loptu poslao na drugu stativu, a tamo ju je prihvatio Fedor Predragović.

Naš veznjak sjajno je fintirao svog čuvara kao da će šutirati desnom nogom, ali je loptu majstorski prebacio na lijevu nogu i rezantnim udarcem je poslao iza leđa nemoćnog Emila Velića.

Odbrana Mladosti je kapitulirala za veliko slavlje našeg tima i navijača koji su sa obližnjeg brda u velikom broju bodrili Crveno – crne.

Naša ekipa bez problema je privela kraju prvo poluvrijeme, a nakon predaha nastavili su igru u istom ritmu. Na samom otvaranju drugih 45 minuta bilježimo pokušaj iz slobodnog udarca Saida Husejinovića, te gužvu pred golom Mladosti nakon kornera. Odbrana gostiju uspjela je sačuvati svoju mrežu.

Nakon sat vremena igre bili smo na korak do drugog pogotka. Husejinović na lijevoj strani izvrsno upošljava Sašu Makismovića koji neometan šutira ka golu gostiju. Nažalost, njegov plasirani udarac brani Velić. Pet minuta nakon ove velike prilike Mladost je ostala sa 10 igrača u terenu. Kenan Šarić dobija drugi žuti karton.

Do kraja susreta naš tim je u potpunosti kontrolisao situaciju na terenu. U 76. minuti ponovo smo bili blizu postizanja drugog gola, ali udarac glavom Nemanje Ilića nije završio u mreži Mladosti. Lopta je pogodila prečku.

Meč su Crveno – crni bez problema priveli kraju za osvajanje vrijedna tri boda. Sada ih na kontu imamo 28. U ovom trenutku naš tim je na osam bodova udaljenosti od opasne zone.

U 28. kolu M-Tel Premijer lige BiH, nove bodove Crveno – crni će tražiti na gostovanju u Bijeljini protiv Radnika.

FK SLOBODA – FK MLADOST 1:0 (1:0)

Gradski stadion Tušanj. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Pomoćnici: Nebojša Žugić (Banjaluka) i Marko Zelenika (Mostar). Četvrti sudija: Mateo Musa (Čitluk). Delegat: Berin Pilav (Sarajevo). Žuti kartoni: Kurtalić (Sloboda), Alić, Šarić (Mladost). Crveni karton: Kenan Šarić (Mladost – 64' – drugi žuti). Strijelac: 1:0 – Fedor Predragović (32').

FK SLOBODA: Golubović, Jusić, Ilić, A. Beganović, Kurtalić, Balić, Predragović (od 88. Leko), Maksimović, Husejinović (od 76. Osmić), Mujagić, Dž. Beganović (od 83. Alić). Šef stručnog štaba: Mladen Žižović.

FK MLADOST: Velić, Alić, Šabanović (od 85. Miljanović), Sadiku, Šarić, Dedić, Handžić (od 85. Hrustanović), Dejanović (od 63. Ćerimagić), Vladić (od 78. Čago), Mahmić (od 85. Jahić), Begić. Šef stručnog štaba: Nemanja Miljanović.

FK Sloboda - FK Mladost 1:0 (1:0)

• Image: 1 / 19