Crveno - crne nezaustavljive: Željezničar 2011 primio osam golova

Objavljeno: 16:16, 10 April 2021
Crveno - crne slave još jednu ubjedljivu pobjedu

Još jedno sjajno izdanje naših djevojaka u Prvoj ženskoj ligi FBiH - Sjever.

U 12. kolu Prve ženske lige FBiH – Sjever, Crveno – crne su na pomoćnom stadionu Tušanj dočekale ŽNK Željezničar 2011 i napunile im mrežu do vrha. Djevojke koje sa klupe predvodi trener Armin Mujezinović slavile su ubjedljiv trijumf 8:0 (2:0).

Utakmica je počela nešto nervoznije kada je u pitanju igra naših djevojaka. Teško su dolazile u priliku da zaprijete golu gošći, no nakon prvog gola iz 30 minute, igra je postala tečnija. Mrežu gošći načela je Emina Kasumović, a ista igračica u 42. minuti koristi grešku golmanice Željezničara 2011 i povisuje naše vodstvo na 2:0. Igrala se 42. minuta.

U nastavku susreta Crveno – crne su postigle još šest golova. Za devet minuta igre još tri puta su poentirale. Prvo Merima Aljić u 51. minuti, zatim Amna Saburović u 56 – oj, te Jasmina Milkunić u 60. minuti za visoko vodstvo od 5:0.

Do kraja susreta Emina Zolotić postiže gol za 6:0 u 69. minuti, a tri minute kasnije i Amna Saburović pogađa za 7:0. Konačnih 8:0 postavila je Emina Zolotić u 80. minuti susreta. Dodajmo da su gošće od 57. minute igrale sa 10 igrača, jer je Almedina Đulkić dobila dva žuta kartona.

Nakon ovog trijumfa naše djevojke ostale su na liderskoj poziciji tabele.

FK SLOBODA – ŽNK ŽELJEZNIČAR 2011 8:0 (2:0)

Pomoćni stadion Tušanj. Sudija: Emina Pašalić (Zenica). Pomoćnici: Medina Šut (Zenica) i Dajana Jarčević (Tuzla). Delegat: Mensur Hodžić (Zenica). Žuti kartoni: Bilalić (Sloboda), Đulkić (Željezničar 2011). Crveni karton: (Đulkić Željezničar 2011 – drugi žuti 57'). Strijelci: 1:0 – Emina Kasumović (30'), 2:0 – Emina Kasumović (42'), 3:0 – Merima Aljić (51'), 4:0 – Amna Saburović (56'), 5:0 – Jasmina Milkunić (60'), 6:0 – Emina Zolotić (69'), 7:0 – Amna Saburović (72'), 8:0 – Emina Zolotić (80').

FK SLOBODA: Jahić, Milkunić, Matanović (od 61. Gavrilović), Mujezinović (od 82. Zahirović), Aljić, Zolotić, Kasumović (od 82. Vikalo), Bilalić, Priganica (od 53. Kuzmić), Veseli, Gostimirović (od 53. Saburović). Trener: Armin Mujezinović.

ŽNK ŽELJEZNIČAR 2011: Muratović, Đulkić, Rekić (od 44. Hodžić), Sekačić (od 81. Burzić), Kantarević, Salkić, Stipić, Abazović, Suljić, Memić, Pivić. Trener: Azra Suljić.

FK Sloboda - ŽNK Željezničar 2011 8:0 (2:0)

• Image: 1 / 20