Ćivić: Trudit’ ćemo se da ostanemo na vrhu tabele

Objavljeno: 11:17, 18 Oktobar 2021
article image

U prethodnoj utakmici ‘Crveno - crnih’ protiv Radnika iz Bijeljine niz od tri gola pokrenuo je naš Muharem Ćivić u 61. minuti susreta.

Mrežu su nakon njega zatresli  Saša Maksimović i Dženis Beganović čime je postavljen konačan rezultat utakmice 3:0. Prvi pogodak koji je postigao Ćivić bio je vjetar u leđa timu da energičnu igru i borbenost krunišu rezultatom. 

‘’Drago mi je što se trud i rad isplatio i što smo našem klubu donijeli tri nova boda. Svakako je prethodna utakmica dobar temelj i motivacija za naredne susrete’’, kazao je Ćivić koji se fudbalom bavi još od svoje pete godine, a karijeru je započeo upravo u Slobodi gdje je prošao sve selekcije. 

Zadovoljan je trenutnim stanjem na tabeli m:tel Premijer lige, ali smatra da je bilo utakmica u kojima je klub ‘Crveno - crnih’ mogao odnijeti više bodova.

‘’Mislim da možemo biti zadovoljni, bilo je nekih utakmica koje smo mogli bolje da riješimo u našu korist s obzirom na zalaganje na terenu, ali svakako sam zadovoljan pozicijom na kojoj se nalazimo i trudit’ ćemo se  da ostanemo na vrhu tabele’’, dodao je. 

Na pitanje šta je prednost našeg tima, Ćivić kaže da je to zajedništvo. 

‘’Jedna riječ - zajedništvo. Svi smo tu jedan za drugog i trudimo se da dobrim radom, posvećenošću i odgovornošću idemo ka zajedničkom cilju. Svaki bod smo timski zaslužili i tako će biti i u nastavku sezone’’, objašnjava. 

Kroz ovaj razgovor, Ćivić se prisjetio  najdražih, ali i najtežih trenutaka tokom svoje fudbalske karijere.

‘’Kada su u pitanju najdraži trenuci, izdvojio bih osvajanje juniorske lige sa Slobodom i definitivno pogodak protiv FK Sarajevo na Tušnju, a od težih je to ispadanje sa Slobodom u drugu ligu’’, prisjeća se Ćivić. 

Za kraj razgovora otkrio nam je da je njegov uzor u svijetu fudbala Tomas Rosicky, , a poslao je i poruku navijačima koji su iz utakmice u utakmicu bezrezervna podrška našem klubu. 

‘’Prvo želim da se zahvalim za dosadašnju podršku, ali i da ih pozovem da i na naredne utakmice dođu u što većem broju. Njihova podrška nam mnogo znači, a mi ćemo da se odužimo dobrom igrom i rezultatima’’, zaključuje Ćivić. 

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • Leda
 • Bingo
 • Dita
 • NLB Banka
 • Sparkasse
 • Junuzovic
 • Sarajevo Osiguranje
 • Admiral
 • Tim Gradnja
 • Sonra-Telefunken
 • Klaus Lehmann
 • Marcaffe
 • Baupartner
 • Tep Light
 • Sector Security
 • Limpio
 • AquaMont
 • Hrastik
 • Senex
 • HH Inc
 • Top Dom
 • Medz
 • DMF
 • Komunalac
 • Ingram
 • Tuzla Farm
 • Una Storia
 • GPP