Bez mnogo problema: Kadeti došli do jedanaeste pobjede u sezoni

Objavljeno: 15:34, 20 Novembar 2020
article image
Nova tri boda na kontu

Rutinski trijumf U-17 selekcije FK Sloboda protiv gostiju iz Širokog Brijega.

Kadetska selekcija našeg kluba bez većih problema upisala je ukupno 11 pobjedu u Omladinskoj Premijer ligi BiH.

U-17 selekcija FK Sloboda koja je započela meč protiv Širokog Brijega

Na pomoćnom stadionu Tušanj izabranici trenera Adnana Jahića u 17. kolu su ugostili Široki Brijeg i bez većih problema slavili trijumf 3:1 (2:0).

Već nakon prvog poluvremena bilo je 2:0 za naš tim

Bio je ovo sraz naše ekipe iz vrha tabele i gostiju iz Hercegovine koji su pretposljednji, te se odmah vidjela razlika u kvaliteti. Istina, gosti su u par navrata bili na korak do vodstva, ali brzo su Crveno - crni iskontrolisali igru i počeli plesti mrežu oko gola Širokobriježana.

U narednom kolu U-15 i U-17 selekcija putuju u Krupu

Već u 25. minuti Hamza Redžić nakon kornera efektno pogađa za 1:0, a do dolaska na odmor naša U-17 selekcija je udvostručila prednost. Drugi gol topovskim udarcem postiže Hari Hasanović u 44. minuti susreta.

Ponovo na pobjedničkom kolosijeku

Nakon predaha Crveno – crni nastavljaju sa ofanzivom prema golu gostiju, te Tarik Biserović u 57. minuti dovodi naš tim do sigurnog vodstva 3:0.

Kadeti slave pobjedu

Počasni pogodak za Široki Brijeg postigao je Matej Gašpar u 73. minuti.

Gosti se nisu snašli protiv rastrčanih Crveno - crnih

 

FK SLOBODA – NK ŠIROKI BRIJEG 3:1 (2:0)

Pomoćni stadion Tušanj. Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina). Pomoćnici: Dragan Todić (Doboj) i Radmilo Vuković (Bijeljina). Delegat: Eldin Hodžić (Tuzla). Žuti kartoni: nema. Strijelci: 1:0 – Redžić (25'), 2:0 – Hasanović (44'), 3:0 – Biserović (57'), 3:1 – Gašpar (73').

FK SLOBODA: Omeragić, Mujkić, Bratovčić, Redžić, Vilakić (od 59. Hadzić), Aličić, Hasanović, Mahmud, Šerbečić, Biserović (od 81. Fehrić – od 88. Jašarević)), Pekarić. Trener: Adnan Jahić.

NK ŠIROKI BRIJEG: Majstorović, Šarac (od 54. Zovko), Karačić, Medić (od 59. Martić), B. Prusina, Zubac, Bajkuša (od 54. Musa), Gašpar (od 83. Vlašić), A. Prusina, Kudić (od 46. Stojić), Sušac. Trener: Anto Kokić.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea
 • X One

 • Tim Gradnja
 • LEDA
 • Limpio
 • Sport Centar
 • AquaMont
 • Senex
 • HH Inc
 • DMF
 • Junuzovic
 • Teselprom
 • Ingram
 • Sarajka
 • Tehnograd
 • GPP