Amir Spahić novi trener pionira

Objavljeno: 14:23, 13 Januar 2023
article image

Amir Spahić novi je trener pionirske selekcije našeg kluba.

Biće ovo povratak Spahića u naš omladinski pogon. Ranije je kao trener pionira dva puta osvajao državno prvenstvo BiH. Predvodio je juniore do finala kupa BiH gdje nažalost nisu uspjeli osvojiti trofej, a čak tri puta su završili kao drugoplasirani tim omladinske U-19 Premijer lige BiH. Spahić je u prethodnoj sezoni m:tel Premijer lige BiH, vodio i naš prvi tim, s kojim je izborio opstanak u ligi. Pred novi angažman u našem klubu imao je nekoliko ponuda ekipa iz Prve lige FBiH, no Spahić je zbog ljubavi prema Slobodi, ali i poslovnih obaveza i obaveza prema U-17 reprezentaciji BIH gdje je pomoćni trener, ponude odbio. Nije krio zadovoljstvo što je ponovo dio crveno-crne porodice. 

"Na poziv sadašnjeg koordinatora omladinskog pogona i mog prijatelja Adnana Mujezinovića ponovo sam se priključio FK Sloboda. Pošto sam počeo raditi još jedan posao i uz moj angažman u U-17 reprezentaciji BiH, dogovorili smo se da preuzmem pionirsku selekciju. Trenutno se naši pioniri nalaze u nezavidnom položaju na ligaškoj tabeli, ali pokušat ćemo za ovaj kratak period da podignemo ekipu i da ih što bolje pripremimo za kadetsku selekciju, što ih očekuje već u maju mjesecu. Sigurno da ćemo pokušati dopuniti selekciju sa novim igračima i u nastavku prvenstva dati sve od sebe da se odmaknemo iz donjeg dijela tabele", istakao je Amir Spahić trener pionirske selekcije našeg kluba.

U prvoj polusezoni ekipu je sa klupe predvodio Nedim Omerović koji će nastaviti sa radom u našoj školi fudbala. Naslijedio ga je Spahić koji će sigurno svojim znanjem i iskustvom doprinijeti razvoju naših mladih fudbalera. Nakon 19 odigranih utakmica naša pionirska selekcija nalazi se na 10. mjestu ligaške tabele sa 13 osvojenih bodova.

Polusezona je za nas počela uspješno, međutim desili su se i neki porazi. Pratile su nas pobjede, porazi, ali i rezultati kada smo igrali izjednačeno. Kao golman U-15 selekcije smatram da  smo bili kvalitetan rival drugim fudbalskim ekipama u Premijer ligi. Naša ekipa je jedinstvena, a pred nama su sada treninzi i nove utakmice na kojima imamo priliku da osvojimo nove bodove i odmaknemo se iz donjeg dijela tabele”, rekao je Deni Mitrović golman naše pionirske selekcije.

 U prvom kolu proljetnog dijela sezone pioniri na pomoćnom terenu stadiona Tušanj dočekuju Slogu Meridian.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • BH Telecom
 • Fitogether
 • Solana
 • Leda
 • Bingo
 • Dita
 • NLB Banka
 • Sparkasse
 • Junuzovic
 • Sarajevo Osiguranje
 • Admiral
 • Tim Gradnja
 • Sonra-Telefunken
 • Klaus Lehmann
 • Marcaffe
 • Baupartner
 • Tep Light
 • Sector Security
 • Limpio
 • AquaMont
 • Hrastik
 • Senex
 • HH Inc
 • Top Dom
 • Medz
 • DMF
 • Komunalac
 • Ingram
 • Tuzla Farm
 • Una Storia
 • GPP