Pioniri i kadeti slavili protiv Posušja

Objavljeno: 18:04, 16 April 2023
SONY DSC

U 4. kolu U-15 i U-17 Razvojne lige BiH naši pioniri i kadeti savladali su vršnjake iz Posušja. Pioniri su pobijedili 2:1, dok su kadeti slavili sa visokih 5:2.

Prva je na pomoćni teren stadiona Tušanj istrčala naša pionirska selekcija. Na početku susreta igralo se pretežno na sredini terena. Crveno-crni su imali terensku inicijativu, a iz prve prave šanse na susretu postigli su pogodak. Mušanović je u 21. minuti zatresao mrežu gostiju za veliko slavlje svih prisutnih. Već 6 minuta kasnije bilo je 2:0, a vodstvo je udvostručio Smajić. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

SONY DSC

U nastavku Posušje je napadalo, a naša ekipa tražila je šansu iz kontranapada. U 61. minuti gosti su smanjili zaostatak. Iz slobodnog udarca pogodio je Galić. Do kraja susreta crveno-crni su mogli riješiti utakmicu, no izostala je realizacija. Na kraju završilo je 2:1.

SONY DSC

Priliku za igru od prve minute dobili su Žigić, Karić, Đapo, Smajić, Zukić, Mehmedović, Džafić, Mehičić, Mušanović, Spahić i Huskić. Još su nastupili Akeljić, Nukić, Mehinbašić, Malkić i Hrnčić.

SONY DSC

Baš poput pionira i kadeti su upisali pobjedu. Da su u odličnoj formi potvrdili su danas četvrtom pobjedom u nizu i sa postignutih 5 pogodaka. Dudić je u 11. minuti doveo naš tim u vodstvo, a prednost je udvostručio Redžić 10 minuta kasnije. U drugom poluvremenu dva pogotka postigao je Abidović,  a za 5:0 pogodio je Čonjić. Posušje je smanjilo zaostatak preko Begića u 78. i Miličevića u 88. minuti susreta.

SONY DSC

Na današnjem susretu od prve minute nastupili su Smajić, Tunjić, Redžić, Sinanović, Čonjić, Dudić, Abidović, Gerović, Omerčević, Spahić i Okić. Priliku za igru još su dobili Ramić, Čizmić, Mušić, Mujkić i Avdić.