Djevojke pobjedom nad Loznicom najavile duel sa Sarajevom

Objavljeno: 15:35, 05 Mart 2023
SONY DSC

U generalnoj provjeri pred nastavak Prve ženske lige FBiH, naš ženski tim pobijedio je Loznicu 3:0.

Na pomoćnom terenu stadiona Tušanj naše djevojke su od samog starta susreta bile konkretnije od svojih današnjih protivnica. Prva prilika viđena je već u prvoj minuti. Tutnjić je šutirala, no lopta odlazi daleko iznad gola gostujuće ekipe. Ono što nije uspjela u prvoj, uradila je u desetoj minuti.  Šutirala je sa vrha šesnaesterca i pogodila za prednost crveno-crnih od 1:0.

SONY DSC

Naše djevojke nastavile su sa napadima. Minutu kasnije moglo je biti 2:0. Aljić je centrirala iz kornera i pronašla Hodžić koja nakon voleja pogađa stativu. U 15. minuti nova opasnost po gol Loznice. Tutnjić je prošla po desnoj strani i centrirala, Topalović šutira iz prve, no direktno u golmanicu gostujućeg tima. U dva navrata pokušale su i gošće šutevima sa distance, bez većih problema po našu golmanicu Delić.

SONY DSC

Neposredno prije odlaska na odmor Aljić je postigla fantastičan pogodak. Nakon što je prešla dvije protivničke igračice, odlično je šutirala sa više od 20 metara i povećala prednost našeg tima. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

SONY DSC

U drugom poluvremenu crveno-crne su nastavile u istom ritmu. U 54. minuti Bilalić je isprobala svoj šut, no bila je neprecizna. Dvije minute kasnije u novoj prilici našla se Topalović. Aljić je ponovo odlično izvela korner, a Topalović koja je najbolji strijelac Prve lige FBiH šutirala je glavom preko gola.

SONY DSC

Uslijedilo je zatim zatišje sve do posljednjih 10 minuta. Najprije vrijedi spomenuti pokušaj Petrović iz slobodnog udarca. Šutirala je preko živog zida, a lopta odlazi pored gola gostujućeg tima. U posljednjoj minuti susreta Topalović je svojim pogotkom stavila na tačku na i. Odlično je izbjegla offside zamku, iskoristila odličan pas Zolotić i zatresla protivničku mrežu za konačnih Sloboda - Loznica 3:0.

SONY DSC

Našim djevojkama ovo je ujedno bila posljednja kontrolna utakmica pred početak proljetnog dijela prvenstva. Narednog vikenda na pomoćnom terenu stadiona Tušanj dočekuju Sarajevo.

SONY DSC

Od prve minute na današnjem susretu nastupile su Delić, Milkunić, Petrović, Hasanović, Mešić, Mujezinović, Hodžić, Zolotić, Tutnjić, Aljić i Topalović. Priliku za igru još su dobile Bilalić, Jurišić, Ahmić, Hadžimehmedović i Mikić.