Juniori Slobode pobijedili Borac u prvoj utakmici polufinala Kupa BiH

Juniori FK Sloboda Tuzla pobijedili su u srijedu vršnjake FK Borac Banja Luka rezultatom 2:3 (1:0) u polufinalu prve utakmice Omladinskog kupa BiH koja se igrala na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Banja Luci.

Borac je prvi došao do vodstva u 36. minuti utakmice kada je mrežu Mustačevića pogodio Kuruzović, ali nakon pet minuta igre u nastavku, crveno-crni se vraćaju u utakmicu golom kapitena Amara Kovčića koji je odličnim udarcem iz slobodnog udarca savladao domaćeg golmana.

Ipak u drugom poluvremenu domaći ponovo dolaze u prednost, a strijelac u 74. minuti bio je Srđan Eskić. Samo tri minute trebalo je izabranicima Amira Spahića da izjednače, a strijelac je bio Ibrahim Kadrić.

Konačan rezultat utakmice postavljen je u 85. minuti kada za 2:3 pogađa Eldin Omerović koji svojoj ekipi donosi veliki kapital pred uzvratnu utakmicu na pomoćnom terenu stadiona Tušanj koja će se odigrati 24. aprila 2019. godine.

FK Sloboda Tuzla U-19: Mustačević, Karić, Hasanbegović, Kovčić (C), Kadrić (od. 85. minute Smajić), Hodžić, Osmić, Nišić, Paležnica (od 78. minute Musić), Muraotvić (od 68. minute Hidanović), Omerović (od 90. minute Noćić).