Arhiv 2018

Juniori Slobode izborili polufinale Kupa BiH

Juniori FK “Sloboda” Tuzla pobijedili su danas u Bijeljini rezultatom 2:0 Zvijezdu 09, što im je nakon 0:0 iz prve utakmice u Tuzli obezbijedilo plasman među četiri najbolje ekipe Omladinskog Kupa BiH.

Sloboda je povela golom Muratovića u 19. minuti, a prednost je povisio Paležnica golom iz penala u 50. minuti utakmice.

-Plasirat se među četiri najbolje ekipe u državi sigurno je veliki uspjeh. Posebno ako se sjetimo da je u vrijeme mog preuzimanja, ova ekipa brojala osam članova. Odmah smo krenuli u formiranje i proširivanje ekipe, uigravanje koje se dobro odrazilo i na Premijer omladinsku ligu. Danas smo ostvarili veliki rezultat, pobijedili smo juniore jedne od možda najboljih akademija u BiH koja okuplja djecu iz BiH, Srbije i Hrvatske i mislim da je ovo veliki uspjeh, izjavio je za Fksloboda.ba Amir Spahić trener juniora FK Sloboda Tuzla.

Pored Slobode, u polufinale Omladinskog Kupa BiH plasirali su se junioru Sarajeva, Zrinjskog i Borca.

Izabranike Amira Spahića već za vikend očekuje utakmica protiv vršnjaka FK Borac Banjaluka u okviru utakmice 16. kola Premijer omladinske lige BiH U-19, nakon čega će uslijediti pauza u trajanju od 14 dana.